Akce

Milé maminky, užíjte si dárek od naší školky! 

Beyond Coffee

ZÁŘÍ 2017 - začínáme nový školní rok 2017/2018

 

Téma měsíce : CO JE NÁM NEJBLÍŽE

 

TÝDENNÍ ŠKOLNÍ PLÁN : dle rozvrhu jednotlivých tříd

JESLIČKY - ŽABIČKY ( děti od 1 - 2 let ) - nově Tanečky s Kristýnou

JESLIČKY - BERUŠKY ( děti od 2 - 3 let ) - nově Tanečky s Kristýnou

I. třída SLUNÍČKA - matematická třída ( děti od 3 - 4 let ) - Taneční školička s Terezou (holky), Malý stavitel s Laurou (kluci), každé pondělí nás Sluníčka navštíví "čtecí babička"

II. třída VČELIČKY - přírodovědná třída ( děti od 4 - 5 let ) - Taneční školička s Terezou (holky), Malý stavitel s Laurou (kluci), Art školička s Petrou, Hudebně - Divadelní školička se Šárkou, nově Přírodovědný kroužek se Zuzkou, nově Flétna se Zuzkou, nově Vaření (kluci+holky) s Lenkou

III. třída SOVIČKY - jazyková třída ( děti od 5 - 7 let ) - Taneční školička s Annabel (holky + kluci), Sportovní dopoledne se softballem a baseballem, Art školička s Petrou, Hudebně - Divadelní školička se Šárkou, Malý stavitel s Annabel a Petrou (kluci), Vaření se Žanetou (holky), nově Flétna se Zuzkou

Každé pondělí Plavání, parní lázeň, relaxační masáž ve školce (Včeličky)

Každé úterý Plavání, parní lázeň, cvičení ve školce (Sluníčka)

Každou středu Plavání, parní lázeň, cvičení ve školce (Žabičky)

Každý čtvrtek Plavání, parní lázeň, cvičení ve školce (Sovičky)

Každý pátek Plavání, parní lázeň, cvičení ve školce (Berušky)

1. 9. 2017 má školka ZAVŘENO

13. 9. 2017 od 9,30 hodin - Berušky - dopolední workshop "KRTEK MUZIKANTEM" - děti si vyzkouší různé hudební nástroje, poznávání nástrojů podle zvuku, koláž krtka

15. 9. – 16. 9. 2017 od 17,30 - 12 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School.

18. 9. 2017 - Berušky - od 9,30 hodin - Tvůrčí dílny "KRTEK A KAMARÁDI" - S dětmi budeme celý den putovat za Krtkem a jeho kamarády a plnit jejich úkoly.

19. 9. 2017 – Včeličky – od 10 – 12 hodin – Toulcův Dvůr – „STATEČEK S DOMÁCÍMI ZVÍŘÁTKY“ - V našem hospodářství najdeme drůbež, králíky, kozy, ovce, prasátka i krávu. Co zvířátka potřebují k životu, jak bychom se o ně měli správně starat a jaký nám přinášejí užitek? To vše se děti dozví v průběhu programu.

22. 9. 2017 - Sluníčka - od 9,30 hodin - celodenní workshop"LOUČENÍ S LÉTEM A VÍTÁNÍ PODZIMU" - Pojďme si povídat o tom, jaké má příroda nádherné barvy. Dokázali bychom to namalovat? Budeme objevovat barvy listí, trávy, mraků i vody. Vyrobíme si lodičky, které odplují (ve Stromovce). Budou symbolizovat ukončení léta.

25. 9. 2017 od 9,30 hodin - Berušky - celodenní workshop "MUZIKANTSKÁ RODINA" - celý den prožijeme s hudbou. Naučíme se poznávat základní hudební nástroje, určovat jednotlivé nástroje podle sluchu a pomocí hmatu určíme Orffovy nástroje. Budeme se učit rytmizovat

25. 9. - 27. 9. 2017 - Sluníčka - "SVATOVÁCLAVSKÁ LEGENDA" - třídenní integrovaný blok zaměřený na seznamování dětí s historickou postavou postavou sv. Václava. - děti se seznámí s postavou knížete Václava prostřednictvím čtené legendy, vyrobí si svatováclavskou korunu, podíváme se na Václavské náměstí k soše sv. Václava.

26. 9. 2017 od 9,15 hodin - Sovičky - Muzeum hl. m. Prahy - "PRAŽSKÉ POVĚSTI" - Program obsahuje výběr z pražských pověstí. Děti se setkají s bezhlavými rytíři, vodníky, čerty i lidskými obyvateli pražských měst. Lektor bude kombinovat vyprávění, loutkové výstupy a zapojí interaktivně děti do programu.

27. 9. 2017 - od 9,30 hodin - Žabičky - dopolední program "OBJEVIUJEME DARY PŘÍRODY" - ve Stromovce budeme sbírat a učit se pojmenovávat přírodniny a ve školce si vyrobíme podzimníčka

28. 9. 2016 - Státní svátek - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO

________________________________________________________________________________________

SRPEN 2017

 

Téma měsíce: NA PALUBU NÁMOŘNÍCI aneb NA SLADKÉ ČI SLANÉ VODĚ, PLUJÍ MALÉ, VELKÉ LODĚ

 

WELLNESS (bazén) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

2. 8. 2017 v 9,30 - Sluníčka - České muzeum hudby, hudebně - dramatická dílny ŠAMAN. Dříve než se děti pustí do zaříkávání, vyvolávání deště, bojových tanců a bubnování, si patřičně šamansky pomalují obličeje. Program má také za cíl naučit děti intenzivněji prožívat a vnímat hudbu, a to za pomoci her, vyťukávání vlastního tepu a dechu a hraním na bicí nástroje.

9. 8. 2017 v 9 hodin - Včeličky + Sovičky - Muzeum B. Smetany - MALUJEME A POSLOUCHÁME VLTAVU. Trasa vltavských vod malebnou českou krajinou, plnou rusalek, hradů a starých zřícenin. Nevěřili byste, co dalšího je v této několikaminutové skladbě zaznamenáno. Děti se nejdříve seznámí se životem a tvorbou Bedřicha Smetany a poté si názornou a tvůrčí formou představí program symfonické básně Vltava. Program, založený na poslechu skladby a jejím výtvarném ztvárnění, probíhá s ohledem na věk dětí.

10. 8. 2017 od 9,30 hodin - Žabičky - SLOVANSKÝ DEN ve školce - kroj, pentle do vlasů a můžeme vyrazit tancovat.

11. 8. – 12. 8. 2017 od 17,30 - 10 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

15. 8. 2017 v 9 hodin - Včeličky + Sovičky -  edukační činnosti v eko - ateliéru Oranžérie, Trojský zámek

18. 8. 2017 v 10 hodin - Sluníčka + Včeličky + Sovičky - návštěva dopravního hřiště MUZEUM POLICIE.

od 21. 8. - 25. 8. 2017 - Týdenní tematický pobyt v Konrádově. Téma pobytu: VÝTVARNÉ ŘÁDĚNÍ

24. 8. 2017 od 16,30 hodin - Žabičky - ROZLOUČENÍ DĚTÍ SE TŘÍDOU "ŽABIČKY" - besídka pro rodiče Žabiček, soutěže, pohoštění. Rodiče jsou tímto srděčně zváni.

29. 8. 2017 v 9,30 - Včeličky + Sovičky - České muzeum hudby, hudebně - dramatická dílny ŠAMAN. Dříve než se děti pustí do zaříkávání, vyvolávání deště, bojových tanců a bubnování, si patřičně šamansky pomalují obličeje. Program má také za cíl naučit děti intenzivněji prožívat a vnímat hudbu, a to za pomoci her, vyťukávání vlastního tepu a dechu a hraním na bicí nástroje.

31. 8.  + 1. 9. 2017 školka má z organizačních důvodů ZAVŘENO !!!

_______________________________________________________________________________

ČERVENEC 2017

 

Téma měsíce: VODA aneb OD PRAMENE K OCEÁNU

 

WELLNESS (bazén) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

od 3. 7. - 29. 8. 2017 - Berušky - dvouměsíční projekt HERBÁŘ - společně s dětmi budeme sbírat rostliny, které budeme nacházet při našich toulkách Stromovkou. Na konci projektu si děti odnesou herbář s rostlinami

5. + 6. 7. 2017 - STÁTNÍ SVÁTEK - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO !!!

11. 7. 2017 v 9,30 hodin - Berušky - PO STOPÁCH STROMOVKY - hledání čtyřlístků děti zavede k truhlici s pokladem.

12. 7. 2017 v 10 hodin - Sovičky - Palác Koruna - VÝSTAVA FERDY MRAVENCE - v letošním roce slaví postavička Ferdy Mravence 90 let

13. 7. 2017 v 10 hodin - Berušky + Sluníčka - Přírodovědecké muzeum - KOLEM SVĚTA NA PALUBĚ ARCHY - Prohlídka moderně pojatou zoologickou expozicí Národního muzea vás zavede do fascinujícího světa živočichů, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Na pomyslné cestě kolem světa navštívíme polární oblasti, severské i tropické lesy, vyprahlé savany i hlubiny světových moří a oceánů. Výklad průvodce je vždy přizpůsoben věkové kategorii dětí

14. 7. – 15. 7. 2017 od 17,30 - 10 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

19. 7. 2017 od 10 hodin - Včeličky + Sovičky - Přírodovědecké muzeum - ZVÍŘATA NAD PRAHOU - Děti se seznámí s příběhem o Noemovi, čtvrté a páté výstavní podlaží Nové budovy se stanou bájnou archou a společně poznávají rozmanitosti jednotlivých zvířecích druhů a jejich prostředí. Důraz je kladen na pozorování, formulování názoru, jaká jsou vystavená zvířata, správné pojmenování jednotlivých částí těla, určení barevnosti či velikosti, následné srovnávání zvířat mezi sebou. Jednotlivá zastavení jsou strukturována jako prohlídka jednotlivých částí archy. Zmiňovány jsou potřeby zvířat a ty následně dávány do souvislosti s potřebami lidí.

21. 7. – 22. 7. 2016 od 17,30 - 10 hodin - ŽABIČKOVÁ PYŽAMOVÁ PÁRTY S PRASÁTKEM PEPOU - Nabízíme Vám rodičům pouze ze Žabiček, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky Zuzka a Kristýna.

21. 7. 2017 v 10 hodin - Sluníčka + Včeličky jdou do ZOO Praha - odcházejí v 9 hodin

od 24. 7. - 4. 8. 2017 - 12ti denní tematický pobyt v Konrádově - téma: POKUSY aneb KOUZELNÍK POKUSTÓN

26. 7. 2017 v 9 hodin - Sluníčka + Berušky -  edukační činnosti v eko - ateliéru Oranžérie, Trojský zámek

______________________________________________________________________________________________________

ČERVEN 2017

 

Téma měsíce: SVĚT KOLEM NÁS - RÁDI CESTUJEME

 

Figurková školička - každou středu odpoledne dle rozvrhu

WELLNESS (bazén a parní lázeň) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd.

pravidelně k nám dochází „čtecí babička“ - program mezigeneračního setkání

Předškoláci (Sovičky) budou mít celý měsíc projekt "ŠKOLA NANEČISTO" - měl by připravit děti na klidný a příjemný vstup do ZŠ.

1. 6. 2017 dopoledne - k MDD děti dostanou od školky dárek v podobě hudebního představení ve školce "JÁRÁDRYTMUS TYRÁDRYTMUS"

2. 6. 2017 v 10,30 hodin - Včeličky + Sovičky - Národní zemědělské muzeum - ZEMĚDĚLSKÝ DEN - Naučná soutěžní stezka na dvoře doplněná ukázkami některých řemesel.

6. 6. 2017 v 16 hodin - zveme všechny rodiče a prarodiče Berušek a Žabiček na ZAHRADNÍ SLAVNOST s grilováním. Vystoupení dětí proběhne ve velké třídě Berušek a grilování na zahradě.

7. 6. 2017 v 16 hodin - zveme všechny rodiče a prarodiče Sluníček na ZAHRADNÍ SLAVNOST s grilováním. Vystoupení dětí proběhne ve velké třídě Berušek a grilování na zahradě.

8. 6. 2017 v 16 hodin - zveme všechny rodiče a prarodiče Včeliček a Soviček na ZAHRADNÍ SLAVNOST s grilováním. Vystoupení dětí proběhne ve velké třídě Berušek a grilování na zahradě. + LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

8. 6. 2017 V 17 hodin - zveme všechny děti ze školky a z jesliček na rozloučení s našimi předškoláky - Vtipná, veselá, hravá, interaktivní, zábavná, plná tance, soutěží a velké dávky smíchu "Show Fešáka Pína a hvězdy mezi bonbóny Bóni BON Bóni"

13. 6. 2017 v 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu "Mezi námi"

15. 6. 2017 od 16,30 hodin - Berušky - DEN OTCŮ - Nezapomeňte, že i tatínci mají svůj den. Den otců je svátek, kdy i tatínci by si měli odpočinout a užít si ho. My jim proto také dopřejeme volné odpoledne a pozveme k nám všechny maminky. Maminky budou společně s dětmi připravovat kreativní dáreček pro tatínka, který si zatím může zajít na fotbal, pivečko nebo prostě jen tak doma odpočívat. Tentokrát má volno tatínek!!!

16. 6. – 17. 6. 2017 od 17,30 - 12 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

20. 6. 2017 v 10 hodin - Sovičky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu "Mezi námi".

21. 6. 2017 od 16 hodin - Žabičky - ŽABIČKOVÝ PIKNIK NA DVOREČKU - odpoledne plné her a dobrot - zveme všechny rodiče Žabiček

23. 6. 2017 v 10 hodin - Včeličky + Sovičky - Národní zemědělské muzeum - MALÁ SLAVNOST LESA A DŘEVA - O lese a dřevě, o lesnících a dřevařích, o stromech a dřevinách zábavně a poučně zároveň na dvorku NZM.

Od 26. 6. – 30. 6. 2017 odjíždí dětí na týdenní pobyt na Konrádov

________________________________________________________________________________________________

KVĚTEN 2017

 

Téma měsíce : SVĚT LIDÍ

 

Figurková školička - každou středu odpoledne dle rozvrhu

WELLNESS (bazén a parní lázeň) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

Každé úterý dopoledne "REHABILITAČNÍ CVIČENÍ" pro Žabičky

1. 5. 2017 - Státní svátek - školka má zavřeno

3. 5. 2017 - celá školka a jesličky od 9 hodin na dvorečku - "UČENÍ SE ZVÍŘÁTKY" - (pro špatné počasí se neuskutečnilo v dubnu) - netradiční výukový zážitek - dětem lektoři připraví srozumitelnou přednášku zábavnou formou. Připravená zvířata jsou ochočená, přátelská a naprosto zdravá, s veterinárním osvědčením. Děti si je mohou všechna pohladit, s menšími se pomazlit, vyzkouší si o ně pečovat a na ponících se povozí.
8. 5. 2017 - Státní svátek - školka má zavřeno

10. 5. 2017 - od 9,30 - 17,30 hodin - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro nové zájemce o naší školku
11. 5. 2017 - od 9,30 hodin - Včeličky + Sovičky -
interaktivní výstava Brick Republik Lego, výstavu děti navštíví v rámci našeho kroužku Malý stavitel.

12. 5. - 13. 5. 2017 v 17,30 - 12 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School. Děti budou mít i dopolední program.

15. 5. 2017 dopoledne - celá školka má projektový den k Mezinárodnímu dni rodiny

15. 5. 2017 od 17 hodin - setkání rodičů Včeliček s paní učitelkou předškoláčků Soviček

16. 5. 2017 v 9 hodin - Včeličky + Sovičky - Národopisné muzeum - workshop O MAMINKÁCH A MADONÁCH - děti se seznámí s tradiční rodinou na vesnici, zahrají si na nevěstu a ženicha, naučí se nové říkanky, sestaví si rodokmen vlastní rodiny a ve výtvarné dílně si vyrobí její obrázek.

17. 5. 2017 od 9,45 hodin - Včeličky + Sovičky - SaBaT pořádá na svém hřišti v Holešovicích FESTIVAL SPORTU

18. 5. 2017 - od 9,30 - 17,30 hodin - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro nové zájemce o naší školku

22. 5. 2017 - od 10 hodin - Sovičky - Sportovní dopoledne se softballem a baseballem

23. 5. 2017 v 9 hodin - Sovičky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.
25. 5. 2017 od 9 hodin - Sluníčka + Včeličky + Sovičky - testování her na tablet pro děti, firmou LIPA. Jsou to hry, ve kterých Hejného metodou rozvíjí chápání logického prostředí a zábavnou formou učí děti počítat do 10. Další hra je na rozvíjení pravolevou orientaci a rozeznávání tvarů.
28. 5. 2017 - od 13 - 19 hodin - RODINNÝ DEN PRAHY 7 na Výstavišti - školka bude mít svojí prezentaci, rádi Vás uvidíme

30. 5. 2017 v 9 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

___________________________________________________________________________________________________________________________

DUBEN 2016

 

Téma měsíce: SLEDUJ S NÁMI PŘÍCHOD JARA

 

Figurková školička - každou středu odpoledne dle rozvrhu

WELLNESS (bazén a parní lázeň) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

Každé úterý dopoledne "REHABILITAČNÍ CVIČENÍ" pro Žabičky

4. 4. 2017 - celá školka a jesličky od 9 hodin na dvorečku - "UČENÍ SE ZVÍŘÁTKY" - netradiční výukový zážitek - dětem lektoři připraví srozumitelnou přednášku zábavnou formou. Připravená zvířata jsou ochočená, přátelská a naprosto zdravá, s veterinárním osvědčením. Děti si je mohou všechna pohladit, s menšími se pomazlit, vyzkouší si o ně pečovat a na ponících se povozí.

7. 4. - 8. 4. 2017 od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School.

7. 4. 2017 - Sluníčka, Včeličky, Sovičky - 15,30 - 16,15 hodin - Národní zemědělské muzeum - interaktivní workshop, kde si děti připomenou tradice Velikonoc, pletení pomlázky, zdobení vajec atd "VELIKONOCE V MUZEU"

10. 4. 2017 dopoledne od 9,30 hodin - Berušky - "VELIKONOČNÍ DEN SE SLEPIČKOU" - společně s dětmi si upečeme velikonočního beránka, vyrobíme si kuřátko budeme si povídat o Velikonocích - znaky, jak se na ně připravujeme. Se slepičkou budeme plnit stanoviště: Přiřaď mláďata, poznej jarní květiny.
11. 4. 2017 - Včeličky v 10 hodin jdou do Denního stacionáře za seniory, v rámci projektu Mezi námi

12. 4. 2017 – odpoledne od 16,30 - 17,30 hodin srdečně zveme všechny rodiče na "VELIKONOČNÍ WORKSHOP". Přijďte dětem pomoci zdobit vajíčka a příjemně strávit společné odpoledne.

12. 4. 2017 - 9 hodin - Malostranská beseda - Sluníčka, Včeličky, Sovičky - pújdou na jarní hudebně zábavné vystoupení pro děti "ŠKOLA PÍSNIČKOU"

14. 4. 2017 STÁTNÍ SVÁTEK - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO !!!

17. 4. 2017 VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ - STÁTNÍ SVÁTEK - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO !!! 
18. 4. 2017 od 10 hodin - Sovičky
- návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi

18. 4. 2017 - od 16,30 - 17,30 - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Berušek

19. 4. 2017 - od 9,30 - 10,30 - Včeličky, Sluníčka - galerie Scarabeus - interaktivní výstava "LOUTKY A RODINNÁ LOUTKOVÁ DIVADLA"

19. 4. 2017 - od 10,30 - 11,30 - Sovičky - galerie Scarabeus - interaktivní výstava "LOUTKY A RODINNÁ LOUTKOVÁ DIVADLA"

20. 4. 2017 - od 16,30 - 17,30 - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Sluníček a Žabiček

20. 4. 2017 - od 9,30 - 17,30 hodin - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro nové zájemce o naší školku

21. 4. 2017 - od 9,30 - Žabičky - "DEN TANCE" - taneční soutěže, pohybové říkanky

21. 4. 2017 - 9 hodin - Sovičky - Klášter sv. Anežky České - interaktivní výstava a edukační program "NA SV. JIŘÍ VYLÉZAJÍ HADI A ŠTÍŘI"

Od 24. 4. – 28. 4. 2017 odjíždí dětí na týdenní pobyt na Konrádov

24. 4. 2017 - od 16,30 - 17,30 - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Soviček

26. 4. 2017 - od 16,30 - 17,30 - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Včeliček

27. 4. 2017 - od 10 - 11 - Berušky - galerie Scarabeus - interaktivní výstava "LOUTKY A RODINNÁ LOUTKOVÁ DIVADLA"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BŘEZEN 2017

 

Téma měsíce: ZIMA UŽ NÁM ODCHÁZÍ, JARO SLUNCEM PROZÁŘÍ

 

Figurková školička - začali jsme II. pololetí

WELLNESS (bazén a parní lázeň) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

6. 3., 13. 3., 20. 3. 2017 - děti půjdou na BOULDER

Od 27. 2. – 3. 3. 2017 odjíždí 19 dětí na týdenní pobyt na Konrádov

1. 3. 2017 v 10 hodin Včeličky - Národní technické muzeum - interaktivní proggram "MOUREK A MAŠINKY"

7. 3. 2017 od 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi

9. 3. 2017 od 13,30 hodin v rámci "Malého stavitele" děti navštíví Národní technické muzeum - v herně budou stavět z legendární stavebnice MERKUR

10. 3. 2017 v 10– Včeličky a Sovičky - interaktivní výstava TRNKOVA ZAHRADA 2 - Tuhle knížku asi mnozí z vás znají. Je to jedna z nejznámějších a nejvydávanějších knih Jiřího Trnky, kterou malíř a filmař nejen ilustroval, ale také napsal. Vypráví o pěti klucích, kteří objeví cestou do školy za rezavou brankou tajemnou, zarostlou zahradu, v jejíchž útrobách se setkají s různými, převážně zvířecími tvory a prožívají s nimi nejrůznější dobrodružství. Pro ty, kteří ji nečetli je zde originální kybernetoskop: Trnkova ZAHRADA 2, který hrdiny knihy přenáší z média tištěného do média audiovizuálního. Cílem jeho autorů však není pouze mechanicky přenést obrázky a text knížky do veřejného prostoru, ale podstatou projektu je hra, do které je interaktivně zapojen i divák.

10. 3. - 11. 3. 2017 od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School. Program: „ NOC S KNÍŽKOU“ – děti si nezapomenou vzít svojí oblíbenou knížku

13. 3. do 17. 3. 2017 každé odpoledne děti odjíždí LYŽOVAT do Chotouně.

14. 3. 2017 – Berušky a Sluníčka v 9,30 hodin navštíví KNIHOVNU SEDMIČKU s programem DO KNIHOVNY NEJEN ZA KRTEČKEM

17. 3. 2017 -  Včeličky + Sovičky v 9,30 hodin navštíví KNIHOVNU SEDMIČKU s programem SEZNÁMENÍ S KNIHOVNOU

21. - 22. 3. 2017 celá školka projektové dny "ODEMYKÁNÍ JARA"

23. 3. a 24. 3. 2017 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro nové zájemce o naší školku - od 9,30 - 16 hodin

27. 3. 2017 - Sluníčka + Včeličky + Sovičky - v 10 hodin - KINO OKO - v rámci festivalu Malé oči, děti zažjí opravdu "KINO VŠEMI SMYSLY". Interaktivní workshop pro děti připravila Aeroškola.

28. 3. 2017 - Sovičky v 10 hodin do Denního stacionáře za seniory, v rámci projektu Mezi námi.

29. 3. 2017 -  v 9,30 hodin – Sovičky - koncert PKF – Prague Philharmonia – „MŮZA UŽITEČNÁ"

31. 3. 2017 - 10 hodin - celá školka - přijede do školky Sváťovo divadlo - klasická loutková pohádka "O KOBLIŽKOVI"

_____________________________________________________________________________________

ÚNOR 2017

 

Téma měsíce: KDYŽ JSME ZDRAVÍ, JE TO PRIMA

 

Figurková školička je každou středu odpoledne

WELLNESS (bazén a parní lázeň) ve školce navštěvujeme denně dle rozvrhu jednotlivých tříd

Každé pondělí pokračují lekce BOULDERU. (pouze přihlášené děti)

Každé pondělí chodí od 12 hodin do Berušek a od 12,30 hodin do Sluníček číst pohádky a povídat si s dětmi před spaním "ČTECÍ BABIČKA"

Každou středu chodí od 12,30 hodin do Soviček číst pohádky a povídat si s dětmi před spaním "ČTECÍ BABIČKA"

1. 2. 2017 -  13,45 - 14,45 Sovičky, 14,45 - 15,45 Včeličky odpoledne navštíví odborníci přes zubní hygienu - školka je zapojená do projektu "DentalPrevention" - děti se hravou formou naučí starat o své zoubky

2. 2. 2017 -  15 - 15,45 Sluníčka, 16 - 16,30 Berušky + Žabičky odpoledne navštíví odborníci přes zubní hygienu - školka je zapojená do projektu "DentalPrevention" - děti se hravou formou naučí starat o své zoubky

3. 2. 2017 dopoledne od 10 hodin budou probíhat ve Stromovce (dle počasí) celoškolkové závody na bobech a lopatách. (v rámci tématu zimní sporty)

7. 2. 2017 od 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi

10. 2. 2017 od 10 hodin - celotýdenní téma vyvrcholí projektovým dnem "CESTA ZA VITAMÍNOVOU VÍLOU" - děti při plnění úkolů a cestou za vitamínovou vílou budou doplňovat potravinovou pyramidu, ochutnávat a seznamovat se s různými druhy vitamínů.

od 13. - 17. 2. 2017 v 8 hodin odjíždějí děti do Říčan na BRUSLENÍ (v rámci tématu zimní sporty)

17. 2. - 18. 2. 2017 od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

21. 2. 2017 v 10 hodin - Sovičky odcházejí do Denního stacionáře za seniory, v rámci projektu Mezi námi

21. 2. 2017 od 14 - 15 hodin děti ze Soviček, 15 - 16 hodin děti ze Sluníček, Berušek a Žabiček navštíví studenti 3 LF UK s projektem "MEDVÍDKOVA NEMOCNICE" pod záštitou IFMSA.CZ. - projekt děti zbavuje strachu z bílých plášťů. Děti si s sebou do školky přinesou svého oblíbeného plyšáka, kterému musí vymyslet nějakou nemoc.

22. 2. 2017 v 10 hodin - Sovičky - Národopisné muzeum (Letohrádek Kinských) - "ZTRACENÝ MASOPUST" - edukační workshop jehož cílem je seznámit děti a s nejvýznamnějšími českými a moravskými svátky (Masopust). Děti se dozví, kdy se slaví masopust, co to jsou masopustní průvody, proč se pochovávala basa a jak vypadají masopustní masky. Děti si popovídají o méně známém lidovém svátku a jeho tradicích. Ve výt­varné dílně si děti mohou vyrobit masopustní masku.

23. 2. 2017 v 10 hodin - Včeličky - Národopisné muzeum (Letohrádek Kinských) - "ZTRACENÝ MASOPUST" - edukační workshop jehož cílem je seznámit děti a s nejvýznamnějšími českými a moravskými svátky (Masopust). Děti se dozví, kdy se slaví masopust, co to jsou masopustní průvody, proč se pochovávala basa a jak vypadají masopustní masky. Děti si popovídají o méně známém lidovém svátku a jeho tradicích. Ve výt­varné dílně si děti mohou vyrobit masopustní masku.

23. 2. 2017 od 14 - 15 děti ze Včeliček navštíví studenti 3 LF UK s projektem "MEDVÍDKOVA NEMOCNICE" pod záštitou IFMSA.CZ. - projekt děti zbavuje strachu z bílých plášťů. Děti si s sebou do školky přinesou svého oblíbeného plyšáka, kterému musí vymyslet nějakou nemoc.

24. 2. 2017 - MASOPUST - ve školce dopoledne budeme mít MASOPUSTNÍ KARNEVAL. Děti si budou masky vyrábět ve školce. Ke svačině nebudoou chybět kobližky. Po svačině se vydáme na masopustní průvod do Stromovky. (dle počasí)

od 27. 2. - 3. 3. 2017 - přihlášené děti od 2 - 6 let odjíždějí na týdenní pobyt do KONRÁDOVA. "HURÁ SNÍH !!!" (provoz školky je zachován)

_________________________________________________________________________________________

 LEDEN 2017

 

Téma měsíce: ZIMA KOULE KOULÍ, ZVÍŘÁTKA SE CHOULÍ

 

FIGURKOVÁ ŠKOLIČKA pokračuje každou středu

Pokračujeme dle rozvrhu hodin jednotlivých tříd wellnessem - plavání + parní lázeň

2. - 6. 1. 2017 - TŘI KRÁLOVÉ aneb VÁNOCE KONČÍ povánoční týden s dětmi prožijeme s legendou tří králů. O mudrcích Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi si budeme povídat, malovat si a hráli hry. Vyrobíme si čepice podobné těm, které měli tři králové a na závěr týdne navštívíme místní kostel sv. Antonína, kde se podíváme na krásný Slovanský betlém s jesličkami, ve kterém budou také postavičky tří králů.

6. 1. 2017 - Sluníčka + Berušky + Včeličky + Sovičky - v 9,30 hodin - návštěva kostela sv. Antonína, Praha 7 - Slovanský betlém + do školky přijdou Tri králové

9. 1. 2017 - začínáme chodit na BOULDER (10 lekcí každé pondělí)

10. 1. 2017 v 17 hodin - schůzka ve školce rodičů nejen předškoláků se ZŠ KORUNOVAČNÍ.

10. 1. 2017 od 9,30 - Včeličky + Sovičkyinteraktivní ekologický výukový program EKODOMOV - Jak zvířátka poznají, že se blíží zima a jak se na ni připravují? Jak se vypořádají se zimou ptáci, včely, ježek nebo jelen? Poznáme, komu patří stopy ve sněhu? Dokážeme ke zvířátkům přiřadit jejich hlasy? Jak my sami můžeme zvířátkům v zimě prospět? Na všechny tyto otázky budou umět děti odpovědět po shlédnutí programu NAŠE UČITELKA ZIMA – jak přezimují zvířata.
16. 1. - 20. 1. 2017 - týdenní tematický pobyt v Konrádově

17. 1. 2017 od 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

27. 1. – 28. 1. 2017 od 17,30 - 10 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

27. 1. 2017 od 9,30 - 10,30 hodin - výukový program ve školce pro Berušky a Sluníčka PTÁČCI NA KRMÍTKU. Děti se v rámci ptačího projektu stanou průzkumníky a pokusí odhalit ptačí obyvatele našeho okolí. Kdo přikrmuje v zimě ptáky našich měst, získává na oplátku nejen dobrý pocit, ale i cenné zkušenosti z pozorování. O ptácích a jejich zimních zvyklostech a potřebách si nejen povíme, ale hlavně si každý vyrobí malé krmítko ze šišky, tuku a semínek.

31. 1. 2017 od 10 hodin - Sovičky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

___________________________________________________________________________________________________________________

PROSINEC 2016

 

Téma měsíce : TŘPYTIVÉ VÁNOCE JSOU TU ZASE PO ROCE

 

FIGURKOVÁ ŠKOLIČKA pokračuje každou středu

Každé ráno od 9 hodin rozbalují Žabičky, Berušky ADVENTNÍ KALENDÁŘ - "knížkový", čtení a zpívání u krbu

Každé ráno od 9 hodin rozbalují Sovičky ve svém patře ADVENTNÍ KALENDÁŘ plný překvapení a adventní čtení

Každé ráno od 9 hodin rozbalují Včeličky a Sluníčka ve svém patře NETRADIČNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ plný úkolů a překvapení a adventní čtení

30. 11. 2016 v 15 hodin - Berušky a Žabičky - Muzikoterapie - zpívání vánočních písniček a koled s kytarou

2. 12. 2016 od 10 hodin - Včeličky - "VÁNOČNÍ VÝSTAVA V BETLÉMSKÉ KAPLI" - Tradiční vánoční výstava nabídne kromě přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací i improvizované řemeslné dílny.

5. 12. 2016 dopoledne od 9 hodin děti prožijí ve školce ANDĚLSKÝ DEN - Celý den bude ve znamení andělů, nebeského klidu a dobra. Budeme si hrát na nebe, odpočívat na obláčcích, poletovat na andělských křídlech, vyrábět andělíčky, učit se andělské básničky a písničky. Všechna jídla budou tento den z andělské kuchyně.

5. 12. 2016 přijde dopoledne k dětem spočítat hříchy ČERT, ale určitě si však nikoho neodnese. Drobné prohřešky si děti odčiní básničkami a písničkami a MIKULÁŠ s ANDĚLEM nadělí dětem MIKULÁŠSKOU NADÍLKU.

6. 12. 2016 v 10 hodin - Sovičky - "VÁNOČNÍ VÝSTAVA V BETLÉMSKÉ KAPLI" - Tradiční vánoční výstava nabídne kromě přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací i improvizované řemeslné dílny.

8. 12. 2016 od 9,30 hodin Sovičky + Včeličky - "VÁNOČNÍ PEČENÍ" - děti budou péct na Vánoční posezení s rodiči.

9. 12. 2016 od 9,30 hodin Sluníčka + Berušky + Žabičky - "VÁNOČNÍ PEČENÍ" -děti budou péct na Vánoční posezení s rodiče

12. 12. 2016 od 16 hodin - si Žabičky a Berušky pro rodiče připravily vánoční posezení a představení s názvem "HLEDÁ SE SANTA" - nebude chybět ani již tradiční vánoční pohoštění a pro děti dáreček pod stromečkem

13. 12. 2016 od 16 hodin - si Sluníčka pro rodiče připravily vánoční posezení a představení s názvem "O ZIMĚ A SNĚHULÁCÍCH" - nebude chybět ani již tradiční vánoční pohoštění a pro děti dáreček pod stromečkem

14. 12. 2016 od 16 hodin - si Včeličky a Sovičky pro rodiče připravily vánoční posezení s názvem "VÁNOČNÍ KOLEDA CHRISTMAS CAROL"  - nebude chybět ani již tradiční vánoční pohoštění a pro děti dáreček pod stromečkem

15. 12. 2016 v 10 hodin - Sovičky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

16. 12. 2016 v 10 hodin - Sluníčka - "VÁNOČNÍ VÝSTAVA V BETLÉMSKÉ KAPLI" - Tradiční vánoční výstava nabídne kromě přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací i improvizované řemeslné dílny.

16. 12. – 17. 12. 2016 od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL s předvánoční tématikou - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

20. 12. 2016 v 10 hodin - Sluníčka + Včeličky + Sovičky - Národopisné muzeum - předvánoční výstava "MILÝ JEŽÍŠKU, PŘEJI SI...." výstava historických hraček, betlémů a ozdob

21. 12. 2016 - dopoledne od 9 hodin navštíví školku "JEŽÍŠEK" - děti najdou pod stromečkem hračky, které Ježíšek přinesl školce. Dopoledne plné vánočního překvapení, her a vánočních pohádek a mlsání dětmi napečeného vánočního cukroví.

22. 12. 2016 v 10 hodin - Sovičky - Chvalský zámek - interaktivní výstava "LADOVSKÉ VÁNOCE" - Výstava půvabných reprodukcí obrazů, zákoutí, českých vesniček a kostelíčků Josefa Lady je pro děti příjemně interaktivní – zachytají si ryby, postaví sněhuláka či pošlou vánoční přání.

23. 12. 2015 - poslední den v roce 2016 ve školce

Školka má zavřeno od 27. 12. 2016 do 30. 12. 2016 - školka začíná 2. 1. 2017

SMILING BABY SCHOOL přeje všem rodičům a dětem Vánoce čisté a bílé jako sníh a v životě jen radost, štěstí, zdraví a smích.

____________________________________________________________________________________

LISTOPAD 2016

 

Téma měsíce : KAM SE SCHOVAL MĚSÍC

 

Každou středu odpoledne je FIGURKOVÁ ŠKOLIČKA

4. 11. 2016 od 10 hodin - Sovičky navštíví Galerii GUD - interaktivní výstava o českém králi „Byl jednou jeden král Karel IV.“ - děti se seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy bude veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále. Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby. Poznáme Karla jako učence, hvězdáře, rytíře…Malí návštěvníci se tak nejen pobaví, ale odnesou si z výstavy i spoustu zajímavých informací. Celá výstava je doprovázena originálními ilustracemi Marty Hricové.

8. 11. 2016 - odchází Sovičky, Včeličky, Sluníčka a Berušky do ZOO Praha - děti ze Smiling Baby School jako "Adoptivní rodiče" Levharta obláčkového a Anakondy velké dostaly pozvání ZOO Praha na mimořádnou prohlídku.

11. 11. 2016 od 10 hodin - Sluníčka a Včeličky navštíví Galerii GUD - interaktivní výstava o českém králi „Byl jednou jeden král Karel IV.“ - děti se seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy bude veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále. Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby. Poznáme Karla jako učence, hvězdáře, rytíře…Malí návštěvníci se tak nejen pobaví, ale odnesou si z výstavy i spoustu zajímavých informací. Celá výstava je doprovázena originálními ilustracemi Marty Hricové.

12. 11. 2016 od 20 hodin - 01 hodin PARKHOTEL PRAHA - Smiling Baby Schoolpořádá k V. založení školky pro naše rodiče a příznivce PLES.

15. 11. 2016 v 10 hodin - Sovičky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

16. 11. 2016 od 16,30 - 17,30 hodin - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Žabiček a Včeliček

17. 11. 2016 - Státní svátek - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO !!!

21. 11. 2016 od 16,30 - 17,30 hodin - Individuální konzultační hodiny pro rodiče v Beruškách a Sovičkách

22. 11. 2016 v 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

22. 11. 2016 od 9,30 - 10,30 - Žabičky a Berušky - děti ve školce prožijí CANISTERAPII - je to metoda, při které se využívá kontaktu se psem, má vliv na psychomotorický vývoj jedinců. Pomáhá rozvíjet sociální vztahy, adaptivní a sociální chování, tj. ovlivňuje oblast sociálně emoční. Pomocí psa ovlivňujeme oblast kognitivní (poznávací), která zpracovává informace přijímané smysl

24. 11. 2016 v 17 hodin schůzka ve školce rodičů nejen předškoláků se ZŠ STROSSMAYEROVO NÁM.

25. 11. – 26. 11. 2016 od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School

28. 11. 2016 od 16,30 - 17,30 hodin - Individuální konzultační hodiny pro rodiče u Sluníček

29. 11. 2016 v 15,30 - 16,15 hodin - Sovičky jdou do ZŠ Strossmayerovo nám., kde se zúčastní dvojjazyčného programu pro předškoláky "Těšíme se na školu"

___________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 2016

 

Téma měsíce : PODZIM ČARUJE

 

každou středu odpoledne mají děti FIGURKOVOU ŠKOLIČKU - ZAČÍNÁME 5. 10. 2016

od 3. 10. - 7. 10. 2016 bude probíhat CYKLO-SPORTOVNÍ TÝDEN - kurzy jízdy na kole.

Každé pondělí dopoledne Sovičky mají sportovní dopoledne ve Stromovce se softballem a baseballem, který vede Softballový a baseballový klub Sabat Praha 7.

11. 10. 2016 v 10 hodin prožijí Sovičky v Denním stacionáři se seniory, v rámci projektu Mezi námi.

14. 10. 2016 v 10 hodin Sovičky a Včeličky mají interaktivní workshop v Botanické zahradě v Troji - BARVY V PŘÍRODĚ.

Během her a aktivit v programu děti získají představu o tom, proč je příroda barevná, proč jsou listy zelené a jak se barvy v průběhu roku mění. Zmíníme se i o zbarvení živočichů a o tom, že i člověk může barvy rostlin využívat.

14. 10. 2016  od 17,30 - 11 hodin - VEČERNÍ DOVÁDĚNÍ VE SMILING BABY SCHOOL - Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti a Vy můžete vyrazit třeba do divadla, na ples či na večeři s přáteli, nebo jen tak odpočívat. O děti a program se postarají paní učitelky ze Smiling Baby School.

17. 10. 2016 od 9,30 hodin s dětmi OSLAVÍ 5LET NAROZENIN ŠKOLKY KLAUN.

19. 10. 2016 od 9 hodin bude ve školce probíhat INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOLOGICKÁ DIAGNOSTIKA, kterou bude provádět CENTRUM NADÁNÍ

20. 10. 2016 od 17 – 17,30 hodinpro rodiče Soviček – seminář s fyzioterapeutkou na téma „Správnou chůzí ke zdravému tělu“ - Seminář o dětské noze a dětské obuvi.

  • Nohy nás nosí celý život. Denně ujdeme průměrně 7 500 kroků, za život zhruba 30 tisíc kilometrů. Současné statistiky uvádějí, že 85 % prvňáčků nastupuje do školy s abnormalitou nohy. Přitom většina těchto dětí se narodí se zcela zdravými chodidly. 
  • Co se tedy děje s naší nohou v prvních letech života? Jaká rozhodnutí ovlivňují její vývoj, a co mohou rodiče udělat pro zdravé nohy svých dětí? 
  • Seminář fyzioterapeuta Smiling Baby Spa Clinic vám odpoví na tyto a další otázky. Seznámí nás s anatomií dětské nožky a vývojem její klenby v průběhu prvních let života. Dozvíte se, jaké boty jsou v této fázi potřebné a vhodné, probereme pro a proti běhání naboso i tzv. barefoot obuv. Naučíte se dětskou nohu správně změřit. Navíc si vyzkoušíte cvičení na podporu zdravého vývoje nožní klenby. 

25. 10. 2016 v 10 hodin - Včeličky - návštěva Denního stacionáře pro seniory, v rámci projektu Mezi námi.

26. 10. 2015 od 9,30 - Halloweenský den ve školce - děti prožijí zábavně strašidelné dopoledne plné tanečků, kouzel, soutěží a her. "Halloweenská párty pro děti" - dlabání dýní

26. 10. 2016 od 17 – 17,30 hodinpro rodiče Žabiček – seminář s fyzioterapeutkou na téma „Správnou chůzí ke zdravému tělu“ - Seminář o dětské noze a dětské obuvi.

  • Nohy nás nosí celý život. Denně ujdeme průměrně 7 500 kroků, za život zhruba 30 tisíc kilometrů. Současné statistiky uvádějí, že 85 % prvňáčků nastupuje do školy s abnormalitou nohy. Přitom většina těchto dětí se narodí se zcela zdravými chodidly. 
  • Co se tedy děje s naší nohou v prvních letech života? Jaká rozhodnutí ovlivňují její vývoj, a co mohou rodiče udělat pro zdravé nohy svých dětí? 
  • Seminář fyzioterapeuta Smiling Baby Spa Clinic vám odpoví na tyto a další otázky. Seznámí nás s anatomií dětské nožky a vývojem její klenby v průběhu prvních let života. Dozvíte se, jaké boty jsou v této fázi potřebné a vhodné, probereme pro a proti běhání naboso i tzv. barefoot obuv. Naučíte se dětskou nohu správně změřit. Navíc si vyzkoušíte cvičení na podporu zdravého vývoje nožní klenby.

27. 10. 2016 odcházejí Sluníčka na 10 hodinu do Národního zemědělského muzea na prohlídku expozice a workshop “recykLES” – příběhy lesních světů

Děti se vydají na cestu lesními světy… A až v lesním orloji zazní zvuky lesních semínek, padajících z úrodné koruny bájného stromu, vypravíme se s vypravěči na hravou pouť do míst, kde tajemné síly vydávají své vlastní pokyny energii celého lesního světa, uchované v obalech plodů a semen lesních dřevin, v rytmu věčného koloběhu.

28. 10. 2015 - Státní svátek - ŠKOLKA MÁ ZAVŘENO !!!

________________________________________________________________________________________________

 
 
 
Všechna práva vyhrazena © Smiling Baby School 2011
Powered by AAAstranky.cz